Aasta mesinik 2024 nominendid
Aasta mesinik 2024 võitja kuulutatakse välja 9. novembril mesinike teabepäeval Tallinna Loomaaia keskkonnahariduse keskuses. Hääletada saab nii veebis kui teabepäeval. Veebis läheb arvesse igalt meiliaadressilt vaid üks hääl, seda sai anda 1.-6. novembrini.
Teabepäeval saab iga kohalolija anda oma lemmiku eest veel ühe hääle. Veebis ja kohapeal antud hääled liidetakse.
Daniil alustas mesindusega 2016 suvel, olles 12aastane. Ta on osalenud ülemaailmsetel noorte mesinike võistlustel (IMYB) ning toonud sealt kõrgeid kohti aastatel 2018 ja 2019. Praegu toimetab ta Tartumaal Alfalfa tõumesilas ja hindab 200+ tõuperet.
Agnes on särav noor mesinik, kes peab Pärnumaal paarikümmet mesilasperet, modereerib mesindushuviliste klubi Facebookis ja õpib aiandust. Tal on alati häid ideid ja ta on nõus neid jagama. Ta uuendusmeelne ja nutikas, abivalmis ja hakkaja.
Peeter on kogu hingega mesindusele pühendunud ja seisab selle eest, et meeturg oleks puhas võltsmeest. Ta soovib, et iga mesinik saaks oma töö eest väärilist tasu, mee hind oleks õiglane ja tarbija ei saaks petta.
Kristale on mesilased kirg ja hobi tema töö, st kirjutamise ja toimetamise kõrval. Kohaliku mee ja mesindussaaduste väärindamist ja mesindustoodete ja -teenuste arendamist peab ta oma missiooniks.
Valmar peab mesilasi Lääne-Harjumaal. Tema mesila paistab silma väga hooliva suhtumisega mesilastesse, nutikate ja innovaatiliste ideedega mesindussaaduste väärindamisel ja mesilaturismi arendamisel.
Tarmo võttis sel suvel enda tiiva alla Tartumaa ja Peipsiääre hobimesinikud uut laadi mesinduse hobikeskuses. Ta tegeleb ka lastele mesindus-teadmiste edasiandmisega ning on hinnatud päevajuht mesindusüritustel.
Valmar on mesinduse eriala juhtõpetajana Olustveres jaganud oma teadmisi väga paljudele algajatele, peale selle tutvustanud mesilaste tegemisi ja mesiniku töid, osaledes videofilmide tegemisel. Ta on asjalik, sõbralik ja usaldusväärne.
Taavi on mesindusega tegelenud 2006. aastast. Koos isa Jaanus Tulliga on nad oma 1700 mesilasperega suurimaid meetootjaid Baltikumis ja Põhjamaades. Taavi juhib ettevõtet Kumalane OÜ ja hoolitseb Meveda brändi eest.
Andre on mesilasemade kasvataja ja Eesti Mesilaste Aretusühingu liige. Paljudele mesinikele on ta mesindusõpetaja. Tema rahulikud, hästi arenevad, töökad ja hügieeniliselt käituvad mesilased on mesinike seas hinnatud.
Sigmar hoolitseb 150+ mesilaspere eest ja teeb mesilastega seotud teadustööd Eesti Maaülikoolis. Ta oli üks rahvusvahelise mesinduskongressi EurBee 10 korraldajatest ja on Eesti Kutseliste Mesinike Ühingu juhatuse liige.
Janek on üks meie tuntumaid mesilasemade kasvatajaid. Tema Alfalfa tõumesilas on üle 200 pere, aretustöö on aastatega muutunud aina täpsemaks ja suund on aretada mesilane, kes sobiks täpipealt just Eesti oludesse.
Rasmus alustas mesilaste pidamist aastal 1988. Peale mesinduskogemuste on tal ka koolitajakogemus nii sotsiaalpedagoogina haridusasutustes kui ka MTÜ Alustame Algusest koolitajana mesinikele.
Andero tegutseb mesinikuna oma suguvõsa põlistalus Viljandimaal. Mesindusega on Kärma talus järjepidevalt tegeletud aastakümneid. Andero hoolitseb mesilaste eest kirega, kasvatab mesilasemasid ja on avatud uuendustele.
Gea ja Riho on südamega tegijad, kes mõtlevad nii kogukonna, klientide kui ka mesilaste heaolule. Nad hoolivad keskkonnast ja on loonud tugeva brändi. Ka on nad ainsad meemüüjad, kes on iga päev ning iga ilmaga Kuressaare turul esindatud.
Aasta mesilaste ja mesinike sõber 2024 nominendid
Aasta mesilaste ja mesinike sõber 2024 kuulutatakse välja 9. novembril mesinike teabepäeval Tallinna Loomaaia keskkonnahariduse keskuses. Hääletada saab nii veebis kui teabepäeval. Veebis ja kohapeal antud hääled liidetatakse. Veebis sai hääletada 1.-6. novembrini.
Olav on põllumees ja teraviljakasvataja Rabaveere farmist Lääne-Virumaal. Juba varasest noorusest õppis ta nägema loodust ja selle arengut kevadest talveni. Ta teab, et ka inimene on osa loodusest ja ümbritsevat keskkonda tuleb hoida.
Kairi on juhtinud teadlaste poolelt Eesti viimaste aastate olulisimat mesindusalast suurprojekti, mee-DNA testi väljatöötamist. Tema ja tema tiim Celvia laboris on teinud pidevat ja suurepärast koostööd mesinikega, et projekti edasi arendada.
Jaan on Tartu Ülikooli taimeökoloogia professor. Ta on uurinud teadlaste ja põllumeeste koostöös mesilaste eelistusi lillepõldude tolmeldamisel. Uuringu tulemusena on nüüd lihtsam valida liike mesilaste taimesegude sisse.
Regionaal- ja põllumajandus-minister Piret Hartman on olnud kaasatud mesinike muredesse ametisse astumise algusest peale. Minister kirju-tab oma Facebooki-lehel: Eesti teadlased ja meetootjad on meeturu puhastamise missioonil. Toetan seda.
Tauno on kohaliku toidu entusiast ja hobimesinik, kelle eestvedamisel alustas tänavu Peipsimaal tegutsemist mesinduse hobikeskus. Hobimesinike kohtumis – ja enesetäiendamise kohana annab see ka algajatele julgust mesindusega alustada.