Ülevaade mesinike sügispäevadest

Mesinike traditsioonilised sügisesed teabepäevad toimusid sel korral 29.-30.oktoobril Rakveres.
Kui aastaid oli sügsipäevade toimumiskohaks Jäneda, siis nüüd oleme võtnud suuna ka teistele kohtadele. Ja jääbki öelda suured tänusõnad Rakvere Ametikoolile, kus teabepäevad toimusid. Kõik laabus väga hästi, nii loengute tehniline teostus kui toitlustus koos majutusega. Toidud olid tõesti maitsvad ja buffet-stiilis toitlustamine tagas selle, et kõik said vastavalt soovile kõhu täis ning toitu jäi ülegi. Aitäh Ametikooli personalile, kes meie teabepäeva korraldamisele kaasa aitasid.
Osalejatest 24 valis ööbimiseks aga Katariina Külalismaja Rakvere kesklinnas. Tegelikult oligi meil valikus 2 võimalust: ööbimine Ametikoolis ja õhtul mesindusalane diskussioon või ööbimine Katariinas ja õhtul toekas õhtusöök kohalikus pubis koos jalakeerutusega. Kuigi mõlemad valikud olid populaarsed, otsustasid osad hoopis oma kodu kasuks, et siis järgmisel hommikul jälle loengusaalis olla.

Aga põhjus, miks kokku tuldi, oli ikka mesindusalaste loengute kuulamine. Ja neid oli mitmeid, n.ö igale maitsele. Kokkuvõtteid neist saab lugeda mesindusprogrammi lehelt.
Sügispäevade „naelaks“ oli traditsiooniliselt Aasta Mesiniku valimine. Selle austava nimetuse sai sellel aastal Tallinna Mesinduse Seltsi eestvedaja Erki Naumanis. Mälestuseks klaasikunstniku poolt meisterdatud seinakell. Auhinna pani välja nagu alati Eesti Mesinike Liit, kuid sellele sai kandideerida olenemata liikmelisusest. Erki on küll meie liige ja ka meie revident. Kandidaate kokku oli 14.
 
Samuti toimus meekonkurss. Toodi 17 erinevat mett ja kõige populaarsemaks osutus Erki Naumanise poolt toodud linnamesi, Tallinna linnast. Paar punkti temast tagapool oli Urmas Murumägi Viljandimaalt, seejärel Urmas Kohv Pärnumaalt ja Marko Kukk Võrumaalt. Neile mälestuseks tunnustuskiri.
Traditsiooniks sügispäevadel on saanud ka EMLi Koolituskeskuse poolt tunnistuste kätteandmine neile, kel edukalt mesinduskursus lõpetatud. 2016.aastal korraldas EML Koolituskeskus 6 kursust erinevates piirkondades ja tunnistuse sai üle 100 lõpetaja.
Sügispäevadel osales 121 inimest. Osalejad jäid rahule ja ka korraldajad jäid rahule.
 
Järgmine teabepäev mesinikele toimub 28.jaanuaril 2017 Tallinnas. Kõik mesinikud on oodatud.
 
Kokkuvõtte koostas
Marianne Rosenfeld – tegevjuht

Comments are closed.