Mesindusalane õppesõit Poolamaale

11.-15.mail on kõik mesinikud ja mesindushuvilised oodatud õppesõidule Poolamaale.
Külastame mitmeid erinevaid mesinikke ja mesilaid, ühte tuntumat mesinduskooli Euroopas ja mesindusinstituuti Pulawys, mesinduskooperatiivi ja 2 mesinduskauplust. Kõik ööd oleme Lublinis 3*** mugavas hotellis.

 
Esimene päev on pikk sõidupäev, kuid seda ei maksa karta. Teel mitmeid peatusi ja bussis on väga palju mesindusalast „suminat“. Kuna kaasa sõidab mitmeid EML Koolituskeskuse kogemustega koolitajaid, siis väga hea võimalus küsida neilt vajalikke nõuandeid. Sooja sööki saab süüa järgmiselt: hommikul Ikla piiripunktis, lõuna ajal Leedus, 19.kilomeetril ja varajasem õhtusöök Augustowi lähistel Poolamaal. Hotelli jõuame hilisõhtul, kus majutume mugavatesse 2.kohalistesse tubadesse. (1-kohaline tuba lisatasu eest).
 
Teisel päeval alustame tutvumist Euroopa ühe tuntuima mesinduskooliga Lublini äärelinnas. Kohtume direktsiooniga, teeme ringkäigu õppekorpuses, mesindusega seonduvates ruumides (ja neid on mitmeid), vaatame nende mesilat ning sööme väga maitsvat koolilõunat (sisaldub osalustasu hinnas).
 
Peale lõunat sõidame mesilasse, kus saame teada, kuidas poola mesinikud mesindavad buckfasti-mesilastega.
 
Õhtul vaba aega tutvuda Lublini linnaga. Õhtusöök omal käel linnas või hotelli restoranis. Eelnevalt enne hotelli jõudmist kaubanduslik peatus suures kaubanduskeskuses.
 
Kolmandal päeval sõidame Lublinist 100 km kaugusele mesindusfirmasse, kus veedamegi olulise osa päevast. Tutvume tootmisruumidega, firma tegevusega ja saame osta endile vajalikku mesindusinventari. Firma omab suurt mesinduskauplust.
 
Lõunasöök poola köögi päraselt mesindusfirmas (sisaldub osalustasu hinnas).
 
Tagasi Lublinisse sõidame läbi Zamość. Maaliline linn, mille itaaliapärase arhitektuuriga vanalinn on võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linn ehitati Jan Zamoyski ettekujutuse järgi, kelle eesmärgiks oli luua täiuslik linn ja loss. Suurimaks sooviks oli kujundada loss selliseks, et see jätaks varju Krakovi kuningalossi. See linn on Poola renessansi pärl. Vaba aega õhtusöögiks ja vanalinnas jalutuskäiguks.
 
Neljandal päeval sõidame mesinduskooperatiivi, kus toodetakse ka meejooke. Degusteerimine. Kooperatiivi tegevustega tutvumine.
 
Edasi sõidame Puławy linna, kus tutvume põgusalt mesindusinstituudi tegevustega, näiteks laboratooriumi ja mesilaga. Lõunasöögi võimalus täpsustamisel, hetkel osalustasu hinda ei kuulu.
 
Õhtul jälle vaba aeg Lublini linnas. Õhtusöök omal käel linnas või hotelli restoranis. Eelnevalt enne hotelli jõudmist kaubanduslik peatus suures kaubanduskeskuses.
 
Viiendal päeval alustame tagasiteed koju. Peatus Leedus, Wilara mesinduskaupluses. Koju jõuame hilisõhtul.
 
Kõikidel külastuskohtades tõlge poola-vene-eesti keel.
 
Bussi marsruut 1.päeval: Tallinn – Jüri alevik – Rapla – Viljandi – Pärnu (Kaubamajakas) – Ikla – Lublin. 5.päeval: Lublin – Ikla – Pärnu – Rapla – Tallinn – Viljandi (võimalus kasutada abibussi viljandlastele Ikla-Viljandi).
 
Õppesõidu osalustasu 350.-€
Hinnas sisalduvad:
• mugavustega 49-kohaline buss (grupi suurus max 35 inimest).
• Majutus 4 ööd Lublini 3* tärni hotellis (koht 2-kohalises toas)
• Lõunasöök 2. ja 3. päeval
• Kohakülastused tõlkega vene ja eesti keelde
• Lisatasu eest degusteerimine (tasu täpsustamisel)
• 4.päeval lõunasöök täpsustamisel (soovi korral lisandub osalustasule)
 
Õppesõidu korraldajaks Eesti Mesinike Liidu Koolituskeskus ja MTÜ Alustame Algusest (reisikorraldaja registreering TRE000757). Õppesõidule on koostatud koolituskava ja see loob eelduse tulumaksu tagastusele seaduses sätestatud korras. Mesindusfirmadel ja FIE-del ettevõtlusega seonduv kulu.
 
Täpsem info ja registreerimine kuni 01.maini: Marianne Rosenfeld – telefon 5029006 või e-kiri: mesilaspere@gmail.com

Comments are closed.