Meeretseptide võistlus

Meeretseptide võistlus on lõppenud!
Kõik head retseptid, milles on ühe koostisainena kasutatud mett, olid oodatud septembris suurele meeretseptide võistlusele. Võistlust korraldas Eesti Mesinike Liit ning selle eesmärk on innustada kasutama suhkru asemel toitudes mett ja tõsta tarbijate mee-alast teadlikkust.
Koolinoorte esitatud töid saab vaadata siit ja täiskasvanute retsepte siia klikates.
Mesi on suurepärane looduslik magustaja, mis annab söögile mõnusa pehme maitsenüansi. Mesi sobib hästi paljude toitude maitsestamiseks – näiteks salatikastmetes, marinaadides, glasuurides või köögiviljade röstimisel. Mett sobib hästi lisada lõhe, kana või sealiha marinaadidesse ja glasuuridesse.
Retseptivõistlusele on oodatud on nii tõsised ahjuroad kui kerged salatid, marinaadid ja koogid, hoidised ja smuutid – oluline on, et kasutatud oleks mett!
„Et mee väärtus säiliks, ei tohiks seda üle 40 kraadi kuumutada,“ ütleb tuntud toidublogija ja paljude kokaraamatute autor Mari-Liis Ilover. „Minul kulub mett köögis kõvasti, kasutan seda toortoitudes ja marinaadides, piserdan salatitele. Mesi on hea tervist ja immuunsust tugevdavate nn toor-tervisemooside tegemisel ja tegelikult saab ju ka kooke teha nii, et ühtki koostisosa ei kuumuta.“
Retsepte oodatakse 5.-25. septembrini, võitja kuulutatakse välja 28. septembril. Võitja selgub Eesti Mesinike liidu Facebooki-lehel rahvahääletuse tulemusel, auhinnad – mett ja meetooteid – saavad kolme enim meeldimisi kogunud retsepti autorid. Retseptid kogutakse Eesti Mesinike liidu meeretseptide e-kokaraamatusse, mis saab olema liidu kodulehel www.mesionhea.ee tasuta kasutamiseks, valik neist pääseb aasta lõpus ilmuvasse meeretseptide minikokaraamatusse.
 
Eesti Mesinike Liit (EML) on mesinikke ja mesindusühendusi liitev suurim mittetulundusühing Eestis. Seisuga 1. juuli 2018 on liidul 606 liiget. EMLi tegevuse eesmärk on seista mesinike ühishuvide eest, populariseerida mesindust ning luua võimalikult soodsaid tingimusi mesindamiseks Eestis.
Meeretseptivõistlus ja mee-alane teavituskampaania on turuarendustoetuse abiga rahastatud tegevus. Rohkem infot võistluse tingimuste kohta leiab Eesti Mesinike liidu Facebooki-lehelt ja kodulehelt mesionhea.ee.

Comments are closed.