Mesindusalane õppesõit Lätimaale

21. – 24.aprillil on kõik mesinikud ja mesindushuvilised oodatud õppesõidule Lätimaale!.
Külastame 9 erinevat mesinikku ja 2 mesinduspoodi.

Külastatavad mesinikud on kõik erinevad. Mõni neist juba väga staažikas ja majandab näiteks 300 perega, mõni aga noor ja nutikas, kel on uued tehnoloogilised võtted. Külastuskohtade hulgas on veel mesilasemade kasvatajaid ja apteraapiaga tegelejaid. Külastame ka mesinikku, kes toodab nii lahjemaid kui kangemaid meejooke ning meiegi saame degusteerida neid. Oleme veel mesiniku juures, kes teeb põnevaid meesegusid ja kel on väga korrektsed pakendid. Ühe mesiniku juures õpime aga seda, mida tähendab termin – mee müük usalduse põhiselt. Lõpetuseks aga väikemesiniku külastamine, kes on ka väga kuulus Lätimaa lillekasvataja.
 
Kõik külastuskohad on välja valitud ja kokkulepped tehtud koostöös Läti Mesinike Liidu juhi Juris Steišelise ja meie tuntud mesinike nõustaja-koolitaja Maire Valtiniga. Kohakülastustel tõlge eesti keelde ja seda teevad nii Aleksander Kilk kui Maire Valtin.
 
Buss sõidab järgmiselt: Tallinna Bussijaam – Jüri alevik – Kaubamajakas Pärnus – Viljandi Bussijaam – edasi suunaga Valmiera poole ning tagasiteel vastupidiselt.
 
Õppesõidu osalustasu 220.-€ EMLi liikmetele ja 2018 aasta kursuslastele, 240.-€ kõigile teistele.
Osalustasu hinnas: mugavustega 49-kohaline buss (grupi suurus max 35 inimest)
* Majutus hotellides, mugavustega 2-kohalises toas hommikusöökidega
* Kohakülastused tõlkega eesti keelde.
* Lõunasöögid 2. ja 3.päeval
Lisatasu eest sularahas degusteerimised ja osades mesilates „lävepakumaks“ – kõik kokku 20.-€.
 
Õppesõidu korraldajaks Eesti Mesinike Liidu Koolituskeskus ja MTÜ Alustame Algusest (reisikorralduse registreering TRE000757). Õppesõidule on koostatud koolituskava ja see loob eelduse tulumaksu tagastusele seaduses sätestatud korras.
 
Täpsem info ja registreerimine: Marianne Rosenfeld – telefon 5029006 või e-kiri: mesilaspere@gmail.com

Comments are closed.