Karksi-Nuia mesindusfestival!

Osalema on oodatud kõik: meesõbrad ja mesinikud!
NB! Osalejate tagasihoidliku huvi tõttu ühist sõitu ei toimu, kohapealsed üritused toimuvad plaanipäraselt.

Olustveres jalutame ringi sealses ilusas mõisapargis kohaliku giidi saatel. Uudistame põnevaid kohti ja tegevust neis ning tutvume mõisahoonega. Soovijatele jääb aega lõunatada kooli sööklas, kus pakutakse väga maitsvat toitu.
Enne järgmisi tegevusi läheme oma majutuskohta, mis asub Mulgimaa ürgses looduses. Ja seal võivad meiega liituda edaspidisteks tegevusteks ka need, kes juba elavad Viljandimaal või lähiümbruses. Ja ka need, kes ei vaja ööbimist, kuid siiski soovivad meiega veeta meeleolukat reedese päeva pärastlõunast aega. Kõik on oodatud Tuhalaane külla, Kopra turismitallu (loomulikult eelregistreerimisega). Mesinike jaoks on seal broneeritud Jäälinnumaja (mugavaid ööbimiskohti 16), kuid hilisõhtusest juturingist ja saunaõhtust saavad osa võtta ka mitte-ööbijad. Ja kui peaks ööbima soovijaid olema veel rohkem, siis saame broneerida lisakohad talu teises majas. Võimalus ööbida ka oma telgis.
Pealelõunal ootab meid Valma küla, kus soovijad saavad teha kalepurjekaga sõidu Võrtsjärvel. Aga kõiki osalejaid ootab väga maitsev angerjasupp ja värskelt suitsutatud kala.
Ja seejärel liigume Karksi ordulinnusesse, kus toimub X Meefestivali avamine.
Umbes kell 21.00 lahkume Kopra tallu, kus katame ühiselt õhtusöögilaua, räägime päevamuljeid ja arutleme mesindusteemadel. Saunalembelised saavad käia saunas ja sauna juures asub ka veekogu. Meeleolukas suveöö võib jätkuda hommikuni, aga järgmisel päeval peame jõudma festivali 2.päevale.
 
Järgmisel päeval peale hommikusööki istumegi bussi ja sõidame Karksi Kultuurimajja. Kuulame loenguid ja võtame osa kõikidest muudestki tegevustest, mida päeva jooksul pakutakse. Ja peale õhtust kontserdiprogrammi lahkub buss Tallinna suunas, orienteeruvalt kell 17.30-18.00.
 
Sellisele toredale 2-päevasele üritusele tuleb aga panustada ka oma rahakotist käibevahendite liigutamisega. Kuna osalemisvõimalused on erinevad, siis ka osalustasud on erinevad.
* Osalemine täispaketiga (bussisõit TLN-Karksi-TLN, Olustvere park koos mõisa ja muude külastuskohtadega, Valma külas angerjasupp ja suitsukala, mugavustega ööbimine Kopra talus koos hommikusöögi ja sauna kasutusega, festivali kava koos sissepääsuga tasulistele üritustele) – 80 €
* Osalemine alates Kopra talust koos ööbimisega (Valma külas angerjasupp ja suitsukala, mugavustega ööbimine Kopra talus, festivali kava….) 45 €
* Osaleminealates Kopra talust, ööbimisega oma telgis (Valma külas angerjasupp ja suitsukala, oma telk + hommikusöök, festivali kava…) 30 €
* Osalemine alates Kopra talust, aga ilma ööbimiseta (Valma külas angerjasupp ja suitsukala, õhtune koosviibimine Kopras sauna ja diskussiooniga, festivali kava….) 20€
* Sõit kalepurjekal eelregistreerimisega ja lisatasu eest
 
Täpsemat infot EMLi tegevjuhilt telefonil 5029006 või e-kirjaga mesilaspere@gmail.com


Comments are closed.