Avatud talude päev mesilates.

Kaugel pole enam päev, mil mitusada talu avavad oma väravad uudishimulikele. Nende hulgas ka Eesti Mesinike Liidu liikmed.
Avatud Talude Päev toimub pühapäeval, 24.juulil.
Väike esitlus Liidu mesinikest, kes enda juurde kõiki meesõpru ootavad.


1. Tallinna külje all Soodevahe külas (Suur-Sõjamäe teed mööda sõites kohe lennuvälja taga) asub Soodevahe Talu-Kõrts.
Päevakava vaata siit.
Ka Eesti Mesinike Liit tutvustab seal oma tegevusi (koolitused, õppesõidud, kirjandus)
Samuti on võimalik soodustingimustel registreerida erinevatele sõitudele nii Eestis kui piiri taga.

2. Harjumaal, Aegviidus ootab teid Metsamesinik Ülo Lippa.
Tema tegevustega saab tutvuda kodulehel metsamesi.ee ja päevakava vaata siit.

3. Tapa vallas Peebu talus Lääne-Virumaal (kontakttelefon 53491514) saab lisaks mesindusele tutvuda erinevate tomatisortidega. Vaata päevakava.

4. Lääne-Virumaal, Injus, asub Kuuse mesindustalu. Maire Valtin koos oma pereliikmetega tutvustab nii meemaja kui mesilat. Nende toodete tutvustuse leiate kodulehelt www.mesi24.ee/index.php ja päeva tegevused siit.

5. Pärnumaal tegutseb aktiivselt meie noorliige Andres Lilleste. Tema vanemate kodus, Teispere Talus Audru vallas, Jõõpre külas, saate veeta väga põnevad tunnid. Seal on „elav parkaed“ – erinevad linnuliigid ja jänesed, loodusrajad. Samuti taaskasutusdisaini tooted – näiteks linnusulgedest aksessuaarid) teisperetalu.ee/, vaata päevakava.

6. Pärnumaal, Tori vallas, Muti külas on Mesila talu, kus toimetab meie tuntud mesinikest abielupaar Ülle ja Vahur Talimaa. Sel päeval saate sealt erinevaid meesegusid ja mesindussaadusi ning soovi korral mesilasvahast küünlaid valmistada. Lisaks mesilastele samuti väga erinevate kodulindude valik (kontakttelefon 53450707), vaata päevakava.

7. Lõuna-Eestis ringirändajatele aga soovitame sisse põigata Sangastesse, Kimalase tallu. Seal ootab teid mesinik Rein Männiste sangastemesi.eu/ , vaata päevakava.

8. Viljandimaal asub Polli-Järve talu ja eesti üks tuntuim mesinik Antu Rohtla on oma mee ja mesindusalaste teadmiste ja nõuannetega aga naabri juures, Seedri Puukoolis, vaata päevakava.

Comments are closed.